Üstüne Adet Görme Nedir? Gebelikte Üstüne Görme Belirtileri Nelerdir ?

Üstüne Adet Görme Nedir? Üstüne Görme Ne Demektir?

Üstüne Adet görme, kısaca yeni gebe kalan kadında görülen , hamileliğe bağlı olan kanamaya denir. Üstüne Adet görme bayanlarda son adet tarihinden (SAT) sonra gebe kaldığının farkına varmadan, muhtemelen bir sonraki adet dönemi zamanına denk gelen  farkında olmadan gebe kalarak, muhtemelen bir sonraki adet dönemine denk gelen, adet kanamasına benzeyen ve bayanların adet sandığı bir kanamadır. Aslında adet değil, gebeliğine bağlı olan bir kanamadır. Üstüne adet görme denilen bu kanama, gebelikte rahim yatağında bebeğin kendine yer açması sonucu buradaki damarlardaki kanamadan kaynaklanır.

Üstüne Görme İle normal Adet Kanaması Arasındaki Farklar Nelerdir?

Genellikle yaklaşık olarak bir sonraki adet dönemine denk gelmektedir ve bayanlar normal adet zannetmektedirler.
Normal adete göre daha az kanama olur, kanama lekelenme şeklindedir. Gebelik şüphesi olan bayanlar adet tarihlerini ve dönemlerini iyi takip etmelidirler.

Üstüne Adet Görme Belirtileri Nelerdir?

Normal adet döngünüzde 28 gün sonrasında eğer az bir kanama olursa dikkat etmelisiniz. Çünkü üstüne adet görme ihtimaliniz 200′de 1′dir.  Kanama miktarı normal adetten daha azdır.

Hamilelikteki çeşitli sebepler, kanamaya sebep olabilir. Bunları şöyle sıralamak mümkündür: implantasyon –yerleşme kanaması, düşük tehlikesi kanaması, servikal enfeksiyon, yara  veya lezyona bağlı kanama, plasenta yerleşim durumuna bağlı kanamalar

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Üstüne Adet Görme Nedir? Gebelikte Üstüne Görme Belirtileri Nelerdir ? için yorumda bulun

    Üstüne Adet Görme Nedir? Gebelikte Üstüne Görme Belirtileri Nelerdir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üstüne Adet Görme Nedir? Gebelikte Üstüne Görme Belirtileri Nelerdir ? için ilk yorumu yapabilirsin.