Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Gebelik rehberine hoşgeldiniz. Hafta hafta hamilelik makalelerimizle bebeğinizin anne karnındaki gelişimini hafta hafta gebelik  bölümünden takip edebilirsiniz. Hayatınızda vermeniz gereken en heyecanlı ve önemli kararlardan biri çocuk sahibi olup olmamaktır. Bu işi yapmaya karar verdiğinizce vahşi ve heyecanlı bir yolculuğa çıkarsınız.

“Bebek bakımını şimdi öğrenmeye başlayın; doğum yaptıktan sonra fazla boş vaktiniz olmayacak.”
– Birçok annenin tavsiyesi

Öyleyse, hamile miyim?

Eğer zaten hamile olduğunuzu biliyorsanız; öncelikle tebrikler, ve kesinlikle bir sonraki konuyu okumaya geçebilirsiniz.

Eğer siz ve partneriniz bir süredir gebe kalmaya çalışıyorsanız, gebelik testi yapmadan bile hamile olduğunuzdan yüksek oranda şüphelenebilirsiniz ve gerçekten pozitif çıkar. Bu kısım, tabii, temenni olabilir; fakat  bu hissin en azından bir bölümü biyolojik gerçeklere dayanabilir.

Çalışmalar, bazı kadınların, vücudun human chorionic gonadotropin (hCG) üretmeye başladığı zamandan itibaren- gebelikten yedi gün civarı sonrası- hormonel değişiklikleri fark edebildiklerini göstermiştir; ancak hafif olarak.
Buna karşın, ilk reglinizi kaçırıncaya kadar, herhangi bir şeyin normalin dışında olduğunu fark etmediyseniz; kesinlikle iyi bir gruptasınız. Çoğu kadın – ilk regllerini kaçırıncaya kadar erken gebeliğin klasik semptomlarını deneyimlemez — sabah bulantıları, kırgınlık ve hassas göğüsler.

Eğer testlere güveniyorsanız; pozitif gebelik testiniz olduğu dakikadan itibaren, bebeğinizle buluşana kadar günleri sayarsınız. Bütün bu sürede, sahnenin arkasında bir çok şey olmaktadır.

Hamile olduğunuz zaman…

Hamile olduğunuzda, zamanı düşünme şekliniz, günler ve aylardan haftalar ve trimesterlere kayar. Hamilelikte ilerledikçe vücudunuz önemli ölçüde değişir. 40 haftalık bebeğinizin tek bir hücreden tam şekillenmiş bir insana geliştiğini düşünmek şaşırtıcıdır.

Hafta hafta gebelik  kategorisine tıklayarak  bebeğinize ve size ne olup bittiğini öğrenmiş olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hafta Hafta Gebelik için yorumda bulun

    Hafta Hafta Gebelik için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hafta Hafta Gebelik için ilk yorumu yapabilirsin.