Bebeklerde Soğuk Algınlığı

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Halk arasında bebeklerde gribin yetişkin bir insana göre daha tehlikeli olduğu gibi yanlış bir kanı vardır. Halbuki böyle bir durum bebek için söz konusu dahi değildir. Fakat bebekte kalp, böbrek, astım gibi kronik rahatsızlıklar varsa ancak o zaman oldukça tehlikeli bir hal alır.

Bebekler bir çok savunma mekanizması henüz gelişmediğinden, bulaşıcı hastalıkları kapmak için oldukça elverişli bir haldedir. Bu yüzden grip gibi vakalarla karşılaşmak oldukça doğaldır. Grip olan bebeğin anne ve babasının kesinlikle telaş etmesini gerektiren bir şey yoktur. Bununla birlikte gribin bilinen kesin bir tedavisi bulunmamaktadır.

Bebeklerdeki grip, genelde bebeklerde soğuk algınlığı hastalığı ve bebeklerde üşütme ile karıştırılmaktadır. Halbuki grip, diğer rahatsızlıklardan farklı olarak, hastalığın tek nedeni grip virüsüdür. Bu yüzden bu virüsten korunmanın en doğru ve ve en mantıklı yolu, Sağlık Bakanlığı’nın da tavsiyesi olarak bebeğinize grip aşısı yaptırmanızdır.

Gribin en belirgin özelliği yüksek ateş olmasıdır. Eğer ılık duş yaptırmanıza rağmen hala çocuğun ateşini düşürememişseniz, bebeği bir an önce doktora götürmelisiniz…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bebeklerde Soğuk Algınlığı için yorumda bulun

    Bebeklerde Soğuk Algınlığı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebeklerde Soğuk Algınlığı için ilk yorumu yapabilirsin.