Bebeklerde Soğuk Algınlığı

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Halk arasında bebeklerde gribin yetişkin bir insana göre daha tehlikeli olduğu gibi yanlış bir kanı vardır. Halbuki böyle bir durum bebek için söz konusu dahi değildir. Fakat bebekte kalp, böbrek, astım gibi kronik rahatsızlıklar varsa ancak o zaman oldukça tehlikeli bir hal alır.

Bebekler bir çok savunma mekanizması henüz gelişmediğinden, bulaşıcı hastalıkları kapmak için oldukça elverişli bir haldedir. Bu yüzden grip gibi vakalarla karşılaşmak oldukça doğaldır. Grip olan bebeğin anne ve babasının kesinlikle telaş etmesini gerektiren bir şey yoktur. Bununla birlikte gribin bilinen kesin bir tedavisi bulunmamaktadır.

Bebeklerdeki grip, genelde bebeklerde soğuk algınlığı hastalığı ve bebeklerde üşütme ile karıştırılmaktadır. Halbuki grip, diğer rahatsızlıklardan farklı olarak, hastalığın tek nedeni grip virüsüdür. Bu yüzden bu virüsten korunmanın en doğru ve ve en mantıklı yolu, Sağlık Bakanlığı’nın da tavsiyesi olarak bebeğinize grip aşısı yaptırmanızdır.

Gribin en belirgin özelliği yüksek ateş olmasıdır. Eğer ılık duş yaptırmanıza rağmen hala çocuğun ateşini düşürememişseniz, bebeği bir an önce doktora götürmelisiniz…

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

BebekBakimi.net

Hafta Hafta GebelikAy Ay Gebelik

Oturum Aç

Şifremi Unuttum ?

Zaten Üyeyim

Kayıtlı

doğrulama e-postası göndereceğiz lütfen doğru mail adresi giriniz