Bebek Nasıl Yıkanır?

Bebek nasıl yıkanır diye merak eden anneler için detaylı bilgi vereceğiz. Bebeği yıkamak için küvete yerleştirmeden önce bebeği başından ve sırtı boyunca kolunuzla destekleyerek hazırladığımız küvetteki suya önce bebeğin ayakları girecek şekilde daldırın. Diğer elimizle bebeğin vücudunu yavaş yavaş ıslatarak bebeğin suya alışmasını sağlayabilirsiniz.

Küvetin içindeki suyu bebeğinizin başından aşağısında kalan vücuduna dökerek bebeğin vücudunu ıslatın. Sonra bebeğinizi yıkamada kullanacağınız sünger ya da yıkama lifinin üzerine şampuan dökerek elinizle köpürtün.  Bebeğin ayaklarından başlayarak kullanacağınız sünger ya da yıkama lifi ile bebeğin vücudunu yumuşak bir şekilde şampuanlayın. Bu şekilde bebeğin ön yüzünü yıkadıktan sonra bebeğinizin çene altından vücudunu da destekleyecek şekilde tutarak çevirin. Bebeğin yüzü aşağı bakacak şekilde yüzünü hafif yana çevirerek tutun. Aynı şekilde bebeğinizin sırt kısmını da yıkayın.

Bu şekilde bebek yıkamada son aşama olarak bebeğin başının yıkanmasına geçin. Bebeğin başını yıkamak için bebeğin başını ıslatın, bir miktar şampuan sürdükten sonra dairesel hareketlerle saçlarını köpürtün ve durulayın. Bebeğin başını yıkarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ağzına ve kulaklarına su kaçırmamanızdır. Bebeğinizi şampuanlama işlemi bittikten sonra başında aşağı tüm vücuduna banyo tası ile su dökerek durulayın. Bu şekilde bebeğinizi yıkama işlemi tamamlanıyor, artık bebeğinizi yumuşak bir havlu yardımı ile sarıp kurulayabilirsiniz.

Tüm bu bebeği yıkama işlemi süresince hiçbir şekilde bebeği küvet içine serbest bırakmayın.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

BebekBakimi.net

Hafta Hafta GebelikAy Ay Gebelik

Oturum Aç

Şifremi Unuttum ?

Zaten Üyeyim

Kayıtlı

doğrulama e-postası göndereceğiz lütfen doğru mail adresi giriniz