6 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinizin çok hızlı bir şekilde büyümekte.   Bebeğiniz 6. ayını geçmiş ve  bir yaşını doldurmaya yakın bir durumdadır. Bu evrede bebekler farklı farklı şeylere odaklanmaktadır. Kimisi oyuncakları büyük bir heyecanla ilgilenirken, kimisi seslere karşı daha ilgilidir, kimisi de emeklemeye daha çok uğraşır.

Bu ilgi ve alaka ileriki aylarda sürekli olarak farklı şeylere kayacaktır. Bu yüzden bebeğinizin ilgilendiği şeyle ilgilenmesine karışmamalı ve onu rahat bırakmalısınız. Bu dönemde bebeğiniz her şeyi deneyerek öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yüzden ona fazla karışmamalı ve düşüp kalkmasına izin vermelisiniz. Ancak bu şekilde içinden geldiği gibi davranma fırsatını bulacağından, bu konuda ona baskı yapmamanız oldukça önemlidir. 6 aylık bebek gelişimi bebeğinizin en heyecanlı dönemleri geçirdiği evredir. Bunu aklınızdan çıkarmamalı ve buna uygun hareket etmelisiniz.

6 Aylık Bebek Gelişimi

Bu dönemde yuvarlanmak gibi şeyler bebeğinize oldukça eğlenceli gelmektedir. Kol ve bacak kaslarının gelişmesi için çeşitli hareketleri de yine bu dönemde yaparlar. Bebeğiniz bu dönemde artık daha hareketli bir hale geldiği için, onun oynadığı ve bulunduğu alanları güvenli bir hale getirmelisiniz. Bunu yapmanız bebeğinizin zarar görmesini engelleyeceği için oldukça önemli bir konudur. Bu konuya göstereceğiniz özen bebeğinizin zarar görmesini engelleyecektir.

6 aylık bebek gelişimi bebeğinizde artık birçok şeyin değiştiği ve sizin de bu değişimleri fark ettiğiniz bir dönemdir. Bebeğiniz kendi yemeğini yemeye veya yemekle oynamaya bu dönemde başlar. Bu da sizin için oldukça fazla dağınıklık anlamına gelmektedir. Bebekler bu dönemde tutma ve uzanma konusunda daha başarılı bir hale gelirler ve bu durum onlar için giderek daha kolay bir hale gelmeye başlar. Bu yüzden bebeğinizin etrafında bıraktığınız eşyalara dikkat etmeniz, onun sağlığı için oldukça iyi olacaktır. Bebeğinizin bu dönemde oyuncaklara olan ilgisi daha da artmaktadır.

Sürekli onları eline almakta ve onlardan ses çıkarmaya çalışmaktadır. Bu yüzden bu konuda ona kızmamalı ve onunla oyunlar oynayarak, seslere karşı olan hassasiyetini geliştirmelisiniz. Bebek kendini ifade etmeye çalışmaya da bu dönemde başlar. Konuşamasa bile sizin söylediğiniz kelimelerin anlamlarını anlayabilir veya anlamaya çalışır. Böylelikle birçok şey öğrenme fırsatını da kazanmış olur. Bu dönemde bebeğiniz bazı şeylere sinirlenebilir, bu konuda ona kızmamanız ve neye sinirlendiğini anlamaya çalışmanız önemlidir.

 Favoriler (0)

Yorum

  • Kullanıcı adı (Gerekli)
  • Mail (Gerekli)
  • URL

BebekBakimi.net

Hafta Hafta GebelikAy Ay Gebelik

Oturum Aç

Şifremi Unuttum ?

Zaten Üyeyim

Kayıtlı

doğrulama e-postası göndereceğiz lütfen doğru mail adresi giriniz